Συγκέντρωση βιβλίων στο Δήμο στο πλαίσιο της δράσης του «Όλοι Μαζί Μπορούμε»
Μεγάλη ήταν η ανταπόκριση των πολιτών στο κάλεσμα του Δήμου για συγκέντρωση βιβλίων στο πλαίσιο της δράσης του «Όλοι Μαζί Μπορούμε».
Η δράση που πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 26 Φεβρουαρίου είχε ως στόχο τη συγκέντρωση βιβλίων για την ενίσχυση των κοινωνικών βιβλιοθηκών των βιβλιοθηκών των σχολείων, των ΚΑΠΗ και διαφόρων ιδρυμάτων που στηρίζει ο Δήμος.
Ο Δήμαρχος Ηρακλείου Αττικής Νίκος Μπάμπαλος τόνισε:
«Όλοι Μαζί το Μπορέσαμε και αυτό. Μαζέψαμε εκατοντάδες βιβλία από τις προσφορές σας για να ενισχύσουμε τις βιβλιοθήκες των σχολείων μας, των ΚΑΠΗ και διαφόρων ιδρυμάτων που στηρίζει ο Δήμος μας. Σας ευχαριστώ όλους.»
![Ηράκλειο Αττικής: Συγκέντρωση βιβλίων στο Δήμο στο πλαίσιο της δράσης του «Όλοι Μαζί Μπορούμε» Ηράκλειο Αττικής: Συγκέντρωση βιβλίων στο Δήμο στο πλαίσιο της δράσης του «Όλοι Μαζί Μπορούμε»](https://www.edisorama.gr/wp-content/uploads/2022/02/iraklio8bv7-1-300x224.jpg)