Η ενίσχυση των υποδομών αντιπυρικής προστασίας του Υμηττού συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς από τον ΣΠΑΥ καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους.
Μια νέα δεξαμενή 40 τόνων νερού τοποθετήθηκε εκτάκτως στο αντλιοστάσιο 4 στην περιοχή της Αργυρούπολης. Η δεξαμενή αυτή αντικατέστησε την παλιά δεξαμενή που παρουσίαζε έντονη διαρροή λόγω φθορών.
Παράλληλα με την αντικατάσταση διασφαλίστηκε η ομαλή λειτουργία των υδροβόλων και των υδραυλικών συστημάτων της ευρύτερης περιοχής της Αργυρούπολης και όχι μόνο.
![ΣΠΑΥ : Η ενίσχυση των υποδομών αντιπυρικής προστασίας συνεχίζεται καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους ΣΠΑΥ : Η ενίσχυση των υποδομών αντιπυρικής προστασίας συνεχίζεται καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους](https://www.edisorama.gr/wp-content/uploads/2021/09/spay6.jmupg_-300x163.jpg)