Στην Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως στα Μελίσσια, στο Θεατράκι Μαγγίνα ο Δήμος Πεντέλης μετά από 11 χρόνια δημιούργησε ένα όμορφο χώρο ειδικά για να φιλοξενήσει τις δωρεάν βραδιές κινηματογράφου.
Σήμερα το βράδυ πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του κινηματογράφου στις 9 μ.μ. στον χώρο που είναι έτοιμος να υποδεχτεί τους σινεφίλ, τηρώντας πάντα όλα τα πρωτόκολλα ατομικής υγιεινής, πρόληψης και μετάδοσης του κορωνοϊού.
Στα εγκαίνια παραβρέθηκε η Δήμαρχος Πεντέλης Δήμητρα Κεχαγιά, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Φωτεινή Μαρκαντώνη , η Εντεταλμένη Δημοτική Σύμβουλος για τον Αθλητισμό Κωνσταντίνα Λαζή, η Πρόεδρος της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Εμιλία Λεονταρίτου.
![Πεντέλη: Σήμερα το βράδυ πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του κινηματογράφου](https://www.edisorama.gr/wp-content/uploads/2021/07/penteli5k6-300x169.jpg)