Σήμερα της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Χριστού, μεγάλη Εορτή της Ορθοδοξίας αλλά και για τον Δήμο Μεταμόρφωσης και ο Δήμαρχος που εκκλησιάστικε σήμερα το πρωί μαζί με την Αντιπεριφερειάρχη Βορείου Τομέα Αττικής Λουκία Κεφαλογιάννη ανάρτησε το ακόλουθο μήνυμα για τους δημότες του Δήμου.
Μήνυμα του Δήμαρχου Μεταμόρφωσης Στράτου Σαραούδα:
«Σήμερα είναι μια ξεχωριστή ημέρα για την Ορθοδοξία και τον Τόπο μας. Η Μεταμόρφωση του Σωτήρος και τα μηνύματά της ας μας δείξουν το σωστό δρόμο…Εύχομαι σε όλες και όλους «Χρόνια Πολλά», Υγεία και κάθε καλό. Ιδιαίτερα σε όσους εορτάζουν».
![Μεταμόρφωση: Μήνυμα του Δήμαρχου Μεταμόρφωσης Στράτου Σαραούδα για την μεγάλη Εορτή της Ορθοδοξίας Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Χριστού Μεταμόρφωση: Μήνυμα του Δήμαρχου Μεταμόρφωσης Στράτου Σαραούδα για την μεγάλη Εορτή της Ορθοδοξίας Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Χριστού](https://www.edisorama.gr/wp-content/uploads/2020/08/metamorfkioosi88-300x199.jpg)