Επιμνημόσυνη δέηση τελέσθηκε στις 19:00 το απόγευμα της 22ης Ιουλίου στη μνήμη των πεσόντων Αρχιπυροσβεστών Μαλούκου Δημητρίου και Μαυραειδή Θεμιστοκλή, του Πυροσβέστη Διαβολή Αλέξανδρου και του Εθελοντή Πυροσβέστη Καραμολέγκου Δημητρίου, οι οποίοι έχασαν τη ζωή τους κατά την διάρκεια κατάσβεσης της μεγάλης δασικής πυρκαγιάς του Υμηττού στις 22 Ιουλίου 1998.
Έχουμε την υποχρέωση και την ευθύνη , αυτή η θυσία να μη ξεχαστεί, και να είναι για πάντα η έμπνευση όλων μας, για τη φροντίδα του περιβάλλοντος!
Η Δημοτική Αρχή δεσμεύτηκε για τη δημιουργία εβδομάδας περιβαλλοντικών δράσεων στα σχολεία του Δήμου μας η οποία θα ονομαστεί
“Περιβαλλοντική εβδομάδα Δημήτρης Καραμολέγκος”.
ΑΘΑΝΑΤΟΙ
![Καισαριανή: Τελέσθηκε επιμνημόσυνη δέηση στη μνήμη των πεσόντων που έχασαν τη ζωή τους κατά την διάρκεια της κατάσβεσης της μεγάλης πυρκαγιάς του Υμηττού στις 22/7/1998 Καισαριανή: Τελέσθηκε επιμνημόσυνη δέηση στη μνήμη των πεσόντων που έχασαν τη ζωή τους κατά την διάρκεια της κατάσβεσης της μεγάλης πυρκαγιάς του Υμηττού στις 22/7/1998](https://www.edisorama.gr/wp-content/uploads/2020/07/kaisarianipk7-300x160.jpg)